Sıkça Sorulan Sorular

Aşağıda sıkça sorulan soruların cevaplarını bulabilirsiniz.

Neden Solar Gard?

Solar Gard otomobillere, konutlara ve ofislere yönelik solar ve güvenlik amaçlı cam filmi ürünlerinin geliştirilmesinde, üretiminde ve dağıtımında dünya lideridir. Solar Gard koruyan, tasarruf ettiren ve yenileyen ürünleriyle yaşamları olumlu yönde etkiler. Solar Gard ISO 9001:2008 sertifikasına sahiptir; bir üretim kuruluşunda yüksek kalitede bir yönetim sisteminin uygulanmasıyla ilişkili standartlara sahiptir. Solar Gard hakkında detaylı bilgi için tıklayınız.

Solar Gard Cam Filmlerinin Faydaları Nelerdir?

Enerji Verimliliği
Ev sahipleri, çevreye yararlı olmakla ve değerli kaynakların korunmasıyla gitgide daha ilgili hale gelmiştir. Klima kullanımınızı azaltarak her geçen gün basit bir şekilde fark yaratabilirsiniz. Solar Gard filmleri güneş ısısını dışarıda tutarak ve içerideki sıcaklığı daha konforlu ve stabil hale getirerek bunu yapmanıza yardımcı olur. Klimanızı daha az çalıştırarak, daha az enerji harcarsınız, karbon kullanımını azaltırsınız ve faturalarınızda tasarruf edersiniz.

dusuk enerji diagram

Güneşten Koruma
Doğal günışığının girmesi, evinize hayat verir, fakat günışığının da fazlası zararlı olabilir. Doğal günışığı, istenmeyen ısıyı ve kızgın noktaları beraberinde getirir ve bu durum herkesin konforunu etkiler. Solar Gard cam filmleri güneş enerjisini %79’a kadar engelleyerek, daha sabit sıcaklıklı ve konforlu bir ortam sağlar.

Solmaya Karşı Koruma
Evinizin içinde bile, siz ve değerli eşyalarınız, güneşin zararlı etkilerine farkında olduğunuzdan daha çok maruz kalırsınız. Herhangi bir camdan içeriye giren ultraviyole ışınlar ve güneş ısısı, en değer verdiğiniz eşyaların solmasına ve telafisi imkansız bir şekilde hasar görmesine neden olabilir. Pahalı sanat eserlerinizden, mobilyalarınızdan, ahşap döşemelerinize, halılarınıza ve perdelerinize kadar her şey risk altında- hatta daha önemlisi cildiniz de öyle. Solar Gard filmleri görülebilir günışığını filtreleyerek, güneş ısısını dışarıda tutarak ve zararlı ultraviyole ışınlarını engelleyerek, zarar görme ihtimalinizi %99 azaltır ve en değer verdiğiniz eşyaları korur.

UV Koruma
Evinizde, ofisinizde veya otomobilinizde kullanılan camlar sadece güneş yanığına neden olan UVB ışınlarından koruma sağlar. Özel bir şekilde kaplanmaması halinde cam, yaşlanmaya ve cilt kanserine neden olan UVA ışınlarından korunmanızı sağlamaz. Ayrıca, UVA ışınları yıl boyunca camın içine nüfuz eder ve mevsimin önemi olmadan, güneş kremi kullanmadığınız kış aylarında bile bu ışınlara maruz kalmanıza neden olur.

Kendinizi, çocuklarınızı ve hatta evcil hayvanlarınızı korumak için UVA ve UVB ışınlarından korunmalısınız.

Solar Gard cam filmleri tek seferde uygulanabilir, bütçeye uygun ve güvenli bir korunma yöntemidir. Bunun yanı sıra, cam filmi yıl boyunca UVA ve UVB ışınlarının % 99’undan koruma sağlar. Cam filmi UVB ışınlarına karşı koruma sağlayan camları, hem UVB (güneş yanığı) hem de UVA (yaşlanma) ışınlarından koruma sağlayan bir yapıya dönüştürür.

Hırsızlardan ve Davetsiz Misafirlerden Koruma
Bir hırsıza göre kırık bir cam içeride kilitlenmiş değerli eşyalar için açık bir kapıdır. Elektronik eşyalarınız, mücevherleriniz, ticari eşyalarınız veya maddi değeri yüksek diğer mal varlıklarınız bir suçlunun evinize girmesinin ardından birkaç dakika içinde yok olabilir. Armorcoat®, hırsızlar için en kolay yol olan, kırık cam olayını ortadan kaldırır. Camın parçalanmasını zorlaştırarak ve kırılmanın gerçekleşmesi halinde kırık cam parçalarını cam çerçevesinin içinde tutarak, yasadışı bir şekilde evinize girilmesi zorlaşır ve bu olayın gerçekleşme ihtimali büyük ölçüde azalır.

Kırık Camın Zararlarından Koruma
Solar Gard Armorcoat®, cam güvenliğinin sağlanması için en ekonomik, etkili ve ilgi çekici yaklaşımlardan biridir. Baseball kadar basit bir olay bile camlarınız üzerinde yıkıcı bir etkiye sahip olabilir ve ailenizi tehlikeye sokabilir. Bu kadar çok ailenin Solar Gard Armorcoat’ın sağladığı korumaya güvenmelerinin nedeni budur. Armorcoat, camın içine geçirilen kalın, bariyerli bir filmdir, camı güçlendirir ve darbelere karşı güvenli hale getirir. Cam yine de kırılabilir fakat film, cam kırıklarını bir arada tutar.

Doğal Afetlerden Koruma
Pencereler evinizin en hassas bölgeleridir, kuvvetli bir deprem veya fırtına anında kırılması halinde, ciddi hasar yaşayabilirsiniz. Solar Gard Armorcoat® güvenli cam filmi, kırılma durumunda camları bir arada tutar. Camlarınız kırıldığında, içerideki herhangi bir şey veya herhangi biri kötü hava koşullarına veya hasara maruz kalabilir. Solar Gard Armorcoat aynı zamanda insanları ve mobilyaları fırtınalardan sonra meydana gelen yaralanmaların çoğunun nedeni olan havada uçuşan tehlikeli maddelerden korur.

Cilt Kanseri Vakfı Tarafından Tavsiye Edilen Solar Gard Filmleri Hangileridir?

Cilt Kanseri Vakfı Tarafından Tavsiye Edilen Solar Gard Filmleri
Çoğu insan güneşi zararlarını ya bahçelerindeyken ya da sahildeyken düşünür. Ama gerçek şu ki cilt kanseri hakkındaki düşüncelerimiz değiştirmemiz gerekiyor. İster sahilde, ister iş yerinde, ister evde, ister arabada olun, güneşe maruz kalmanız size zarar verir. Solar Gard’ın Cilt Kanseri Vakfı’ndan aldığı Tavsiye Mührü, cam filmimizin cildini korumak isteyen herkes için mükemmel bir çözüm olduğunu gösteriyor.

Cilt Kanseri Vakfı’na Göre:

 • Yıllık 66.000’den fazla ölüm melanom ve diğer cilt kanserinden kaynaklanıyor (Dünya Sağlık Örgütü).
 • Şu anda UVA ve UVB ışınlarından kaynaklı olarak, dünya çapında melanom dışında 2 ila 3 milyon cilt kanseri ve 132.000 melanom cilt kanseri ortaya çıkıyor (Dünya Sağlık Örgütü).
 • 5 Amerikalıdan biri, yaşamının herhangi bir döneminde cilt kanseri mağduru oluyor.
 • Tüm cilt kanserlerinin yüzde 90’ından fazlası, kümülatif ultraviyole radyasyon maruziyetinden kaynaklanıyor.

Cilt Kanseri Vakfı’nın Tavsiye Ettiği Filmler:

 • Ultra Performance 75, 60, 40, 30, 20, 10
 • Quantum 52, 37, 28, 19, 14
 • HP Supreme 42, 35, 30, 22, 16, 10, 4
 • Supreme 70, 50, 40, 28, 15, 8

Evinize Neden Solar Gard Cam Filmi Almalısınız?

Solar Gard 35 yıldır dünya çapında en güvenilir ve en yaygın cam filmi tedarikçilerinden biridir. Mülkiyeti şirkete ait olan dağıtım merkezleri ile bağımsız montaj şirketleri ve distribütörler aracılığıyla satılan Solar Gard cam filmleri, dünya çapında binlerce eve monte edilmiştir. Solar Gard cam filmi, sağladığı çok sayıda avantaj nedeniyle oldukça yaygındır.

 • Isıtma ve havalandırma masraflarını azaltarak faturalarınızda %30 tasarruf etmenizi sağlar,
 • Daha az enerji tüketmenizi sağlar,
 • Güneş ısısına ve parıltısına karşı koruma sağlayarak konforu artırır,
 • Camın kırılması halinde cam kırıklarını bir arada tutarak koruma sağlar,
 • Çalışanları ve iş yerini zararlı ultraviyole ışınlarından korur,
 • Dış görünümdeki güzelliği ve mahremiyeti artırır,
 • Davetsiz misafirlere karşı caydırıcı bir engel vazifesi görür ve daha fazla güvenlik ve gönül rahatlığı sağlar.

Aracınıza Neden Solar Gard Cam Filmi Almalısınız ?

Sürüş Esnasında Cildinizi Koruyun
Ortalama bir Amerikalı çalışan, her yıl arabasıyla işe gidip gelerek yılın bir haftasını arabada harcıyor (ABD Sayım bürosu). Çoğu insan, otomobillerindeki camın kendilerini yalnızca güneş yanığına sebep olan UVB ışınlarından koruduğunun farkında değildir. Yan camların yalnızca %10’u, yaşlanmaya ve cilt kanserine sebep olan UVA’ya karşı koruma sağlar. UVA’ya kümülatif olarak maruz kalmak cilt kanseriyle, erken yaşlanmayla ve hatta kataraktla doğrudan bağlantılıdır.

Solar Gard cam filmleri hem UVA hem de UVB ultraviyole ışınlarına karşı koruma sağlar.

Amerikan Dermatoloji Akademisi’ne göre otomobil sürmekle harcanan zaman ile vücudun sol tarafında cilt kanserinin ortaya çıkması durumu arasında doğrudan bir bağlantı vardır. Tüm cilt kanseri çeşitleri, korumasız cildin güneşe maruz kalmasıyla birlikte artış gösterse de sürücüler arasında özellikle yaygın olan cilt kanseri çeşidi, güneşe yoğun ve aralıklı olarak maruz kalmaktan kaynaklanan ve daha yaygın olarak görülen melanom çeşidinden ziyade güneşe kümülatif olarak maruz kalmaktan kaynaklanan bir melanom biçimidir.

Binanız İçin Solar Gard Cam Filmini Neden Satın Almalısınız?

Solar Gard 35 yıldır dünya çapında en güvenilir ve en yaygın cam filmi tedarikçilerinden biridir. Mülkiyeti şirkete ait olan dağıtım merkezleri ile bağımsız montajcılar ve distribütörler aracılığıyla satılan Solar Gard cam filmleri, dünya çapında binlerce binada monte edilmiştir. Solar Gard cam filmi, sağladığı çok sayıda avantaj nedeniyle oldukça yaygındır.

 • Isıtma ve soğutma masraflarını düşürerek faturalarda %30’a kadar tasarruf sağlar,
 • Daha az enerji tüketmenize yardımcı olur,
 • Güneş ısısına ve parıltısına karşı koruma sağlayarak konforu artırır,
 • Cam kırılmalarında camı bir arada tutarak koruma sağlar,
 • Çalışanları ve malınızı zararlı ultraviyole ışınlarından korur,
 • Binanızın dış görünümündeki güzelliğini ve mahremiyetini artırır,
 • Hırsızlara ve kötü niyetli kişilere karşı caydırıcı bir engel işlevi görerek fazladan güvenlik ve gönül rahatlığı sağlar.

Solar Gard Cam Filminin Bakımı Nasıl Yapılır?

Cam filmi, montajının ardından 30 gün boyunca temizlemeyiniz.

Cam filminin ömrünü maksimum düzeye çıkarmak için lütfen aşağıda belirtilen bakım ve onarım talimatlarını uygulayınız.

 • Cam filminizin yüzeyini yıkamak ve kurulamak için her zaman yeni, temiz ve yumuşak malzemeler kullanın.
 • Cam filminin temizlenmesi için 1 litre temiz suya 14,1 gram sıvı bulaşık deterjanı eklenerek hazırlanan temizleme çözeltisi uygun olmasına rağmen, cam temizleyicilerin çoğu kullanılabilir.
 • Cam filminin yıkanması için yumuşak bir bez veya temiz sentetik bir sünger kullanılması, kurulama için ise başka bir yumuşak bez veya yumuşak bir çek-pas kullanılması önerilir.
 • Filmin çizilmesini önlemek için fırça, aşındırıcı süngerler veya kirlenmiş herhangi bir temizlik malzemesi kullanmayın, bu durum en çok camın iç ve dış yüzeyi aynı malzemeyle temizlendiğinde görülür.
 • Bazı kâğıt havlu markaları hatta çizilmeye karşı önleyici olanlar, koruyucu yüzeyi olanlar dâhil, filmin üzerinde ince çizikler oluşmasına neden olabilirler. Bu çizikler ilk etapta gözle görülemeyecek kadar küçük olsa da zamanla filmin cilalı yüzeyine zarar verebilirler.

Solar Gard Otomobil Cam Filmi Garantisi Devredilir Mi?

Otomotiv Garantisinin Devre Uygunluğu:
Eğer otomobilin asıl sahibi Solar Gard cam filmini (“Ürün”) satın aldığında Sınırlı Otomotiv Garantisi – Sınırlı Devredilebilir Otomotiv Garantisi Artı (“Garanti”) yaptırmışsa bu Garanti, gerekli koşulların sağlanması halinde otomobilin bir sonraki ilk sahibi olarak size (“siz”) devredilebilir. Garantinin devrinin uygun olması için:

 • Garanti kapsamındaki Ürünü taşıyan otomobilin bir sonraki ilk sahibi olmalısınız,
 • Garanti hala geçerli olmalıdır,
 • Bu devir işlemi, Ürünün asıl montaj tarihinin beş (5) yılı içerisinde gerçekleşmiş olmalıdır.

Yukarıdaki koşulların sağlanması halinde Garanti, dokümanda belirtilen devir sürecini takip ederek size devredilebilir.

Panorama Cam Filmleri Hakkında Daha Detaylı Bilgi Alabilir Miyim?

Panorama, dünyadaki en oturmuş ve en güvenilir şirketlerden biri olan Solar Gard tarafından oluşturulmuştur. Panorama’nın birinci sınıf cam filmleri, meskenlere ve perakende piyasasına yönelik olarak tasarlanmıştır. Solar Gard size serin bir hava, korumalı bir iç mekan ve güvenli bir ev sağlamak için hizmet mükemmeliyeti ile ürün kalitesini bir araya getirir.

Panorama ürünleri, cam filmi profesyonellerinden oluşan seçkin bir küresel ağ tarafından temin edilir; bu profesyoneller, ihtiyaçlarınızı düzgün bir biçimde değerlendirme ve ideal ürünü monte etme konusunda eğitim almıştır.

Panorama Cam Filmi:

 • Panorama cam filmi, yüksek derecede solar ve kızılötesi ısıyı engeller; parıltı, kızgınlık ve düzensiz sıcaklık dalgalanmalarına karşı koruma sağlar.
 • Panorama cam filmi hava sıcaklığını, konforu ve enerji verimliliğini artırır.
 • Panorama cam filmi ultraviyole (UV) ışığının %99’unu engeller.
 • Panorama cam filmi, ev mobilyalarının, zeminin ve cam örtülerinin solmasını ve bozulmasını engeller.
 • Panorama cam filmi, kırılma durumunda kırılan cam parçalarını bir arada tutarak olası yaralanmaları ve maddi zarar riskini azaltır.
 • Tüm Panorama cam filmlerinde bulunan ultraviyole koruma, cildin erken yaşlanmasına ve bazı olası cilt kanserlerine karşı kısmi koruma sağlar.
 • Tüm Panorama cam filmlerinde bulunan ultraviyole koruma, cildin erken yaşlanmasına ve bazı olası cilt kanserlerine karşı kısmi koruma sağlar.
 • IRS, 1 Ocak 2009 ile 31 Aralık 2010 tarihleri arasında satın alınan filmlerde 1500 $’a kadarki bazı solar kontrollü cam filmleri için vergi kredisi çıkarmıştır.

Panorama cam filmleri hakkında daha fazla bilgiye ihtiyaç duymanız veya sorularınız olması durumunda bizleri (0212) 511 90 05 numaralı telefondan arayabilir veya [email protected] adresine e-posta gönderebilirsiniz.

Cam Filmleri Nasıl Çalışır?

Cam filmi; sağlam, yüksek kalite, optik olarak şeffaf polyester filmlerle metalize kaplamaların özel yapıştırıcılarla birbirine tutturulduğu bir tabakadır. Vakumlu metalize, püskürtmeli metalize, kimyasal boyama veya pigmentasyon teknikleriyle işlenir ve kaplanırlar. Bir tarafta montaj amaçlı yapışkan tabakalı çizilmez bir kaplama, diğer tarafında ise bu kaplamadan çıkarılacak koruyucu bir tabaka vardır. Kurulum esnasında koruyucu tabaka çıkarılır ve filmin yapışkanlı kenarı, camın iç yüzeyine yapıştırılır. Cam filmi şeffaf, renkli veya desenlidir ve güneşten korunma ve güvenlik/emniyet amaçlı kullanımlar için çeşitli kalınlıklarda imal edilir. Filmler solar ısı kazanımını, parıltıyı ve solmayı azaltmak için işyerlerine, konutlara ve otomobillere uygulanmak üzere veya desenli dekorasyon sağlamak amacıyla kullanılır. Diğer filmler, güvenlik ve emniyeti artırmak için veya otomobillerin boyalı yüzeylerini olağan yol molozlarından korumak için kullanılır.

Solar radyasyon üç ana bileşenden oluşur: Gözle görülebilen görünür ışık, yalnızca hissedilebilen kızılötesi (IR) ve ultraviyole (UV) ışınları. Film içerisindeki polimerler, kızılötesi (ısı alımına yol açan ışınlar) ve ultraviyole ışınların (kansere yol açabilen UV-A ve UV-B) bir kısmını veya çoğunu engeller. Bu ışınların engellenmesi, arabaların veya binaların içerisindeki insanları veya varlıkları kızgınlaşmaktan, solmadan, erken yaşlanmadan ve bazı kanser çeşitlerinden korumaya yardımcı olur. Ayrıca film, camdan geçen görünür ışığı emerek veya geri yansıtarak parıltıyı azaltır.

Temel olarak 2 tür cam filmi vardır: Solar radyasyonu engelleyen veya soğuran yansıtmaz veya boyalı filmler ile yansıtıcı veya metalize filmler. Yansıtıcı cam filmi (ayna görünümlü bir tonları vardır), solar radyasyonu filtrelemektense geri yansıtır. Görünür ışık, kızılötesi ve ultraviyole ışınları yansıtıcı cam filmine çarptıklarında film içerisindeki metal bileşenler, ışınları geri yansıtır.

Solar Gard olarak bizler, cam filminin karmaşık bir mesele olduğunun farkındayız; ama ihtiyaçlarınıza göre doğru filmi bulmanızı amaçlıyoruz. Daha fazla bilgiye ihtiyaç duymanız veya sorularınız olması durumunda bizleri (0212) 511 90 05 numaralı telefondan arayabilir veya [email protected] adresine e-posta gönderebilirsiniz.

cam filmi nasil calisir
ARADIĞINIZ SORUYA CEVAP BULAMADINIZ MI? BİZİMLE İLETİŞİME GEÇEBİLİRSİNİZ.