Sadece bir ürün kaynağı olmanın ötesindeyiz, bir uzmanlık kaynağınız...

Solar Gard Grubu

Solar Gard, iki ana alanda küresel teknoloji lideridir: İleri düzey metal dönüştürme ve ileri düzey materyaller ve kaplamalar ile çekme tel ürünleri ve uygulamaları. Solar Gard (Euronext Brussels: BEKB), merkezi Belçika’da bulunan küresel bir şirkettir ve dünya çapında 23.000 çalışanı bulunmaktadır. 120 ülkede müşterilerine hizmet sunan Solar Gard, tüm faaliyetlerinde sürdürülebilir karlı büyüme sağlar ve yıllık toplam 4 milyar dolarlık satışı vardır.

Solar Gard

Solar Gard koruyan, tasarruf ettiren ve yenileyen ürünleriyle yaşamları olumlu yönde etkiler. Merkezi San Diego, California’da olan Solar Gard, sektörün en iyi mimari ve otomotiv cam filmlerini, fotovoltaiklerini ve isteğe özel kaplamalarını üretir. Saint-Gobain Performance Plastics’in bir birimi, Saint-Gobain’in bağlı ortaklığı, yaşam alanı ve inşaat piyasalarında dünya lideri olan Solar Gard’ın solar kontrollü mimari cam filmleri, karbon negatiftir ve küresel sera gazı emisyonlarını azaltır. Solar Gard ürünleri Solar Gard®, Panorama®, Quantum® ve Solar Gard Armorcoat® markaları altında 90’dan fazla ülkede satılmaktadır.

Solar Gard Hakkında
  • Solar Gard otomobillere, konutlara ve ofislere yönelik solar ve güvenlik amaçlı cam filmi ürünlerinin geliştirilmesinde, üretiminde ve dağıtımında dünya lideridir.
  • Solar Gard; Panorama® ve Solar Gard® gibi ileri düzey cam filmi markalarının ana tedarikçisidir.
  • Panorama cam filmi, Solar Gard tarafından geliştirilen solar koruma ve güvenlik çözümleri konusunda çok sayıda seçenek arasında yer alır.
  • Solar Gard, dünya çapında 60’tan fazla ülkede 18 dağıtım merkezine ve birkaç bin profesyonel montajcıdan oluşan bir ağa sahiptir.
  • Solar Gard ISO 9001:2008 sertifikasına sahiptir; bir üretim kuruluşunda yüksek kalitede bir yönetim sisteminin uygulanmasıyla ilişkili standartlara sahiptir.
  • Başlıca montaj alanları: Dünya çapında evler, okullar, oteller, havalimanları, kamu binaları ve otomobiller, Solar Gard’ın cam filmini taşımaktadır.
Saint-Gobain

64 ülkede bulunan ve yaklaşık 190.000 çalışanı olan Saint-Gobain, dünyanın en büyük 100 şirketinden biridir. Yaşam alanı konusunda bir dünya lideri olan Saint-Gobain, bina materyalleri tasarlar, üretir ve dağıtır; büyüme, enerji tasarrufu ve çevresel koruma hususundaki güçlükleri karşılamak için yenilikçi çözümler üretir. Daha fazla bilgi için www.saint-gobain.com web sayfasını ziyaret ediniz.

Saint-Gobain Performance Plastics

Saint-Gobain Performance Plastics, yüksek performanslı plastikte dünya lideridir; Saint-Gobain Performance Plastics’in merkezi Aurora, Ohio’dadır (ABD). Şirketin 16 ülkede 4.500 çalışanı vardır. Sunduğu ürünler arasında filmler, köpükler, kaplamalı kumaşlar, mil yatakları, contalar ve sıvı sistemleri yer alır. Daha fazla bilgi için www.plastics.saint-gobain.com web sayfasını ziyaret ediniz.

NFRC Sertifikalı Ürünler

Solar Gard solar filmlerinin birçoğu Milli Fenestrasyon Değerlendirme Kurulu (NFRC) tarafından geliştirilen Ürün Sertifikasyon Programını geçmiştir. NFRC pencere, kapı, çatı pencereleri ve ek ürünlerinin (cam filmi gibi) enerji performanslarını bağımsız olarak derecelendiren ve etiketleyen, tek tip bir yönetimi olan ve kar amacı gütmeyen bir organizasyondur.

NFRC Sertifikasyonu sizin için neden önemlidir?

Saygın bir üçüncü taraf tarafından bağımsız bir şekilde onaylanmış olan bir ürünü satın alırken daha rahat olursunuz. Ürünün reklam ürünü olacağından emin olabilirsiniz. Bu sertifikasyon filmleri yan yana karşılaştırmanızı sağlar.

NFRC derecelendirmesi şunlar tarafından kullanılır:

Mimarlar, inşaatçılar, yasa koruyucular, müteahhitler ve ev sahipleri böylelikle onlar ürünleri karşılaştırabilir ve bilinçli ürün seçimi yapabilirler.

Bina yetkilileri, devlet çalışanları ve yasa koyucular ve diğerleri böylelikle onlar ürünlerin yerel yasalara uygun olup olmadığına karar verebilirler.

Hükümet ve enerji verimliliği programları böylece onlar performans gereksinimlerini ve standartlarını oluşturubalirler.

Üreticiler böylelikle onlar ürünleri karşılaştırmak için adil bir ortama ve yeni tasarımların ve teknolojinin yararlarını gösteren doğru bir yönteme sahip olurlar.

NFRC tarafından sertifikalandırılan Solar Gard Filmleri:

Güneş Işığı Kontrol Filmleri: Silver Ag 25 Low-E, Silver 50, Silver 35, Silver 20, Bronze/Silver 20, Bronze/Silver 15, Bronze/Silver/Bronze 10, Grey/Silver 20, Grey/Silver 15, Grey/Silver/Grey 10, Quantum/Silver/Quantum 20, Quantum/Silver/Quantum 10, Sentinel™ Silver 35 OSW (interior and exterior), Sentinel™ Silver 20 OSW (interior and exterior), Sentinel™ 4 Mil Clear (exterior), TrueVue™ 40, TrueVue™ 30, TrueVue™ 15, TrueVue™ 5

Güvenlik Filmleri: 4 Mil Silver 20, 8 Mil Silver 20, 8 Mil Silver 35, 10 Mil Silver 20

Dernekler Üyelikleri

Solar Gard çok sayıda önemli kuruluşun üyesi olmaktan gurur duymaktadır; bu üyeliklerle ürünlerimiz prestijli dernek standartlarını karşılamaktadır. Bu kuruluşlar ve Solar Gard programının başarısı için önem teşkil eden diğer kuruluşlar aşağıda verilmiştir:

American Society of Interior Designers (ASID)

Association of Industrial Metallizers, Coaters and Laminators (AIMCAL)

Association of Interior Specialists

BOMA International

Clinton Foundation

Energy Star

European Window Film Association

Glass and Glazing Federation

International Window Film Association

National Association of Energy Service Companies

National Glass Association

Protective Glazing Council

United States Green Building Council

Solar Gard artık ENERGY STAR® Ortağı

Solar Gard, ABD Çevresel Koruma Ajansı / ABD Enerji Departmanı ENERGY STAR® Programı’nın ortağı olmuştur. Bu ortaklık sayesinde Solar Gard, ENERGY STAR’ın Ev Enerjisi Danışmanı, Enerji Portföyü Yöneticisi ve Finansal Değer Hesaplayıcısı gibi evlere ve işletmelere yönelik çok sayıdaki araçlarını kullanarak, enerji tasarrufu sağlayan Solar Gard, Solar Gard Armorcoat ve Panorama ürünlerini tanıtma ve ön plana çıkarma şansı bulmuştur.

Solar Gard tarafından tüm dünyada tedarik edilen Solar Gard, Solar Gard Armorcoat ve Panorama cam filmi ürünleri, ev ve işletme sahiplerinin enerji kullanımını ve masraflarını azaltmalarını sağlayan önemli araçlardır ve işletme sahiplerinin binaları için Energy Star Etiketi almalarına doğru bir adım atmalarına yardımcı olur; ayrıca ABD Yeşil Bina Konseyi aracılığıyla LEED kredileri alma gibi diğer programlara da katılmalarına yardımcı olur.

ENERGY STAR, işletmeniz için başarılı bir enerji yönetimi stratejisi uygulamada ve evinizde enerji ve paradan tasarruf etmede ihtiyaç duyduğunuz kaynaklara erişiminizi sağlar. Teknik danışmanlık, tedarik politikaları, en iyi uygulama gösterimleri, iletişim kaynakları ve ödüller, kuruluşunuzun bir çevre temsilcisi olarak diğerlerinden ayrılmasına yardımcı olacaktır. Ev sahipleri için ENERGY STAR web sitesi, masrafların azalması ve öngörülen tasarruflar dahil olmak üzere enerji tasarrufu olanaklarına çok sayıda örnek sunmaktadır. www.energystar.gov adresi, tüketiciler ve işletme sahipleri için enerji-etkin cam filmi ürünleri ve ENERGY STAR Programı hakkında daha fazla bilgi içermektedir.

Gizlilik Politikamız

Saint-Gobain Solar Gard LLC’nin (ilerleyen kısımlarda Solar Gard olarak anılmaktadır) web sitesini ziyaret ettiğiniz için teşekkür ederiz. Size bu hizmeti aşağıdaki koşullar dahilinde sunuyoruz. Solar Gard’ın web sitesinde gezinerek bu koşulları kabul etmiş sayılırsınız.

Gizlilik

SGSG gizliliğinizi korumaya ve sizden edindiğimiz kişisel bilgileri özen ve saygıyla yönetmeye önem verir. Bu web sitesine erişen kullanıcılardan toplanan kişisel veriler, yalnızca sitenin işlevselliğini artırmak amacıyla kullanılacaktır. Web sitemizde sunmayı tercih ettiğiniz bilgileri, taleplerinize yanıt vermek, gelecekteki bilgileri isteğe göre uyarlamak, web sitemizi geliştirmek ve sizinle profesyonel bir şekilde iletişim kurmak amacıyla saklıyoruz ve kullanıyoruz.

SGSG, bizlere sunduğunuz bilgileri şirketimiz dışındaki hiç kimseyle paylaşmaz, hiç kimseye satmaz ve ifşa etmez. Solar Gard’ın web sitesinde gizliliğiniz konusunda endişeleriniz varsa lütfen bizimle iletişime geçerek bunu tam olarak açıklayınız; böyle bir durumda, bu sorunu çözmek için hızlı bir çalışma gerçekleştiririz.

İçerik

SGSG, bu web sitesinin içeriğinin doğru ve güncel olmasını temin etmek için gerekli tüm çabayı göstermektedir; ancak içeriğin tam gerçekliğini garanti edemez. Solar Gard, her ne şekilde olursa olsun hatalar ve yanlış anlamalar için herhangi bir sorumluluk kabul etmez. Bu web sitesinin içeriği, önceden tebliğ edilmeksizin değiştirilebilir.

Telif Hakkı

Metin, grafikler, logolar, buton ikonları, görüntüler, ses klipleri, dijital indirmeler ve veri derlemeleri dahil bu sitede bulunan tüm içerikler SGSG’nin mülkiyetindedir ve Amerika Birleşik Devletleri ve uluslararası telif hakları kanunları kapsamında korunmaktadır. Site içeriğinin yetki olmaksızın indirilmesi (özel olarak başlıklandırılmış pdf dosyaları ve diğer indirilebilir dosyalar haricindeki her şey) yasaktır ve yasal işleme tabidir.

Markalar

Solar Gard, Solar Gard, Armorcoat, Panorama, Hilite, ComputerCut, Clearshield ve Quantum; Solar Gard’ın markaları veya ticari unvanlarıdır. Bu markalar veya ticari unvanlar, müşterilerde kafa karışıklığına sebep olacak şekilde veya Solar Gard’ı küçümseyecek veya itibarına zarar verecek şekilde, Solar Gard’ın olmayan herhangi bir ürün veya hizmetle bağlantılı olarak kullanılamaz. Bu sitede olup da Solar Gard’a ait olmayan diğer tüm markalar, kendi sahiplerinin mülkiyetindedir.

Lisans ve Siteye Erişim

SGSG, bu siteye erişmeniz ve bu siteyi kişisel olarak kullanmanız için ve SGSG’nin açık yazılı olayı olmaksızın sitenin herhangi bir kısmında değişiklik yapmamanız için size sınırlı lisans verir. Telif hakkı, marka ve diğer mülki tebliğler silinmeksizin veya değiştirilmeksizin bayiler ve distribütörler, kendi işletmelerini desteklemek amaçlı belirli dosyaları ve formları indirebilirler. Bu site üzerindeki materyallerin başka amaçlarla değiştirilmesi veya kullanılması, SGSG’nin yasal haklarını ihlal eder. Solar Gard’ın adının veya markalarının geçtiği meta etiketler veya diğer türden “gizli metinler” kullanılamaz. Her türlü yetkisiz kullanım, Solar Gard tarafından verilen izin veya lisansı geçersiz kılar. SGSG’nin ana sayfasına giden bir hiperlink oluşturmanız için sizlere sınırlı ve geri alınabilir olan ve yalnızca size ait olmayan bir hak verir; ancak bu link, SGSG’yi, ürünlerini veya hizmetlerini yanlış, yanıltıcı, küçük düşürücü veya hakaret içeren bir biçimde sergileyemez.

Diğer Hükümler

SGSG, yalnızca kendi ürettiği ürünler için garanti verir ve bağımsız bayiler tarafından gerçekleştirilen hizmetlerle alakalı herhangi bir sorumluluk üstlenmez.

SOLAR GARD HAKKINDA DAHA FAZLA BİLGİ ALMAK İSTER MİSİNİZ?